تبلیغات
گمنام - اسلحه شناسی
SHAHADAT
 درباره ی سلاح

به طور کلی سلاح ها به دو دسته تقسیم می شوند :

1-سلاح های گلوله زنی (rifle ): این سلاح ها تماما دارای خان بوده و یک گلوله (سربی یا فولادی) را شلیک می کند و بر حسب مسلح شدن به سه دسته :

A-گلنگدنی (Bolt Action) :پس از هر شلیک باید گلنگدن با دست کشیده شود تا سلاح آماده شلیک گلوله بعدی شود. مانند :برنو (مازور98). نخجیر 3 (270ایرانی).270 وینچستر و...

B-نیمه خودکار( (Semi Automatic:به صورت تک تیر. تیر اندازی  میکند وفقط برای یک بار کافیست گلنگدن را کشیده تا سلاح مسلح شده و وقتی تیر اندازی می کنیم سلاح خودش گلنگدن را برای بارها ی بعدی خواهد کشید. مانند: ام 1 .دراگانوف.

C-تمام خودکار(full automatic):مانند نیمه خودکار می باشد با این تفوت که سلاح قابلیت شلیک به صورت رگبار(پشت سر هم ) را نیز دارد. مانند:کلاشنیکف (Ak-47)-ام 16- ام4-ژ3(G3 )-ژ36(G36)و تمامی مسلسل ها...

سلاح های گلوله زنی فاصله های نسبتا دور را مورد هدف قرار می دهند بالای 400 متر (بجز سلاح های مخصوص در گیری شهری مثل کلت ومسلسل های یوزی وبرتا و....)به سلاح هایی که فاصله های دورتر بالای 1000 متر را مورد هدف قرار میدهند (سلاح های تک تیرانداز)Sniper rifle  میگویند .

2-سلاح های ساچمه زنی : این سلاح ها برای شکار پرنده و در فواصل نزدیک مورد استفاده قرار می گیرند معمولا بین 100تا 150 متر .وشاید دلیل این برد کم .نداشتن خان در این سلاح ها می باشد.

تعداد زیادی ساچمه در درون گلوله های این نوع سلاح ها قرار می گیرد و پس از شلیک در درون بدن شکار پخش میشوند.

این اسلحه ها یک صحفه را مورد هدف قرار می دهند یعنی اینکه پس از شلیک ساچمه پخش شده و مقدار پخش  آن ها به اندازه یک صحفه می باشد. به همین دلیل برای هدف های متحرک مناسب می باشند.

این اسحه ها به دو دسته کوسه ای وپمپی میباشد نمونه ی کوسه ای مثل کمرشکن ها ونخجیر 1و2.ونمونه پمپی مثل سلاح های پنج تیر پران هفت تیر پران و.... (وینچستر ها . رمینگتون ها. صیاد 2 از این قبیل اند).

 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 شهریور 1391 توسط seyed ali
درباره وبلاگ
بنده s .A .H .M
آرزوی دارم که دور نیست از مردانگی، ولی مرد و مردانگی افسانه شد
آرزویم شهادت است

نظر سنجی
شما کدام یک از نیرو های نظامی را دوست داریدنویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
وصیت نامه شهدا
لوگوی دوستان

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
گمنام - اسلحه شناسی